tapeta na pulpit legia warszawa

tapeta na pulpit legia warszawa

Niektóre podstawowe porady dotyczące korzystania czasowniki i przymiotniki - przysłówki

czasowniki

Jednym z najczęstszych pułapek autorzy czynią to w używaniu czasowników czynnych i biernych. Mówiąc, że większość ludzi mają tendencję do używania aktywne czasowniki bez zastanowienia, ale podczas pisania, wiele powrócić do biernego podejścia.http://www.mocuzdrawiania.pl/bioenergoterapia-poznan/ To jest bardziej formalny styl, który mimo, że nadaje się do niektórych rodzajów piśmie, może być nudne i bez życia dla czytelnika. Aby zachować zapis żywy i interesujący, należy spojrzeć w użyciu aktywnych czasowników w większości swoim piśmie. Zapis techniczny sprzyja także stosowanie aktywnych czasowników, czasami nazywane "aktywny głos", ponieważ usuwa niejednoznaczność z pisania i pomaga w zrozumieniu czytelnika treści.

Generalnie można zauważyć bierną czasownika w zdaniu przez innych słów używanych. Zdanie będzie zawierać słowa takie jak "były", "było", "być" i "bycia".

Na przykład:

- Twój list został złożony. (pasywny)

- I złożyli swój list. (aktywny)

- Klient zostanie poinformowany. (pasywny)

- Będziemy informować klienta. (aktywny)

Użyj tezaurusa niemiłosiernie. Wielu czasowniki są nadużywane lub nie przekazują to subtelności, co ty, jako pisarza, starają się przejść. Język angielski jest bogaty w słownictwo i należy ją wykorzystać. Większość czasowników będą mieli możliwość wyboru, które przekazują subtelnie inny odcień działania są opisujące.

Na przykład:

- Powiedział...

Jest to dobre rozwiązanie, ale jest stosunkowo martwe i nieciekawe dla czytelnika. Próbować:

- Wymamrotał ...

- Krzyknął.. ogrodytarnow.pl.

- Zaszeptał...

- Zagrzmiał ...

- Zająknął ...

- Szlochał ...

We wszystkich tych odmianach, to jest wciąż jasne, że coś zostało powiedziane, ale sposób, w jaki została ona wyrażona jest teraz oczywiste.

Przymiotniki i przysłówki

Artykuł dzięki: